Naša škola

Škola jezika Svet reči

Svet reči je osnovan 2009.godine sa željom da kulturu učenja stranih jezika predstavi kao sastavni i neophodni deo života. Naša škola se nalazi u Beogradu, na Banovom Brdu u neposrednoj blizini Košutnjaka.

Obraćajući pažnju na svaki detalj u procesu učenja, naš zadatak je da brižno negujemo smisao i radost u svemu što radimo. Aristotel je to lepo formulisao rekavši: "Obrazovanje uma bez obrazovanja srca i nije obrazovanje".

Ako jednu misao možemo da pretočimo u reči na više jezika, u stanju smo i da mislimo na više načina.  Tako bolje razumemo svet  oko sebe i postajemo bolji ljudi.

Hemičari kažu: sve je hemija! Istoričari tvrde: istorija je učiteljica života! A mi kažemo: sve je jezik. I kada slušamo vesti  ili omiljenu pesmu, i kada pričamo bajku ili vic, i kada čitamo uputstvo ili dramu, i kada pišemo stih ili SMS, i kada razgovaramo sa društvom ili sami sa sobom!

Dobro došli u jedan od najlepših prostora u Beogradu, okružen čistim vazduhom i mirom Košutnjaka!

Dobro došli u Školu jezika Svet reči!

Naša škola

Svet reči je osnovan 2009. godine sa željom da kulturu učenja stranih jezika predstavi kao sastavni i neophodni deo života.

Galerija škole

Newsletter

Prijavite se na naš Newsletter i saznajte više o događajima i novostima u našoj školi.